Senior Band

O Senior Bandu

Senior Band

V našem Domově působí kapela Senior Band již od roku 1997, založena byla za podpory dřívějšího ředitele Domova a současně kapelníka Senior Bandu, pana Oldřicha Podzimka, a lídra Senior Bandu a hráče na klávesový nástroj, pana Jaroslava Porty. Repertoár Senior Bandu se skládá převážně z dechovky a lidových písní, ale není nám cizí ani taneční a klasická hudba.

V současné době má Senior Band osm skalních členů, ale přidat se může každý, komu muzika přirostla k srdci. Členové kapely hrají na jednoduché doprovodné hudební nástroje pod odborným vedením Jiřího Procházky, který naše hudebníky doprovází na klávesový nástroj. Senior Band se schází každou středu v odpoledních hodinách.

Senior Band vystupuje každým rokem na Dni Seniorů, který pořádá Město Jiříkov ve spolupráci s naším Domovem, a také v Klubu seniorů Pohádka ve Varnsdorfu. Z „domácích“ akcí můžeme zmínit například Filipovské olympijské hry.

Přejeme Senior Bandu mnoho zdraví a hudebních úspěchů do dalších let.

Foto z vystoupení Senior Bandu

Zvuková ukázka

Muziky

Škoda lásky

Senior Band CD

Po několikaletém hraní Senior Bandu jsme se rozhodli uchovat ukázku hudby Senior Bandu pro příští generace a natočit CD.

Objednalo se nahrávací studio „ ATOL“ z  České Lípy a první nahrávání proběhlo již 10.11.2010 v našem zařízení. První celý den se nahrávala jenom kapela bez zpěvu. Další nahrávací den se uskutečnil 16.11.2010, kdy jsme nazpívali hlasy k daným skladbám a měli jsme téměř hotovo.

Na výrobě potisku CD a obalu se podílela firma „M STUDIO“ z nedalekého města Rumburk. Bylo vyrobeno 100 kusů kvalitních CD s dobrou muzikou.

CD Senior Bandu si u nás můžete v případě zájmu za malý poplatek zakoupit a věříme, že bude pro vás příjemným hudebním zážitkem.

Operační program Zaměstnanost


Přehrát stránku